Paplitę Skandinavijos šalyse, vis dažniau sutinkami ir mūsų kraštuose

Lengvų medinių konstrukcijų angarai, dažniausiai naudojami kaip technikos garažai, grūdų sandėliai, gamybos cechai, fermos, stoginės ir pan., vis labiau populiarėja ir tampa neatsiejama ūkių ar sodybų dalimi. Lietuvoje jau yra pastatyta nemažai unikalių medinių angarų. Vienas iš naujausių statinių –sandėlys su A+ klasės gyvenamosiomis patalpomis po vienu stogu. Puikų tokios skandinaviškos statybos pavyzdį galima apžiūrėti, tereikia susisiekti su statytojais – UAB „Algstata“.

„Lengvų medinių konstrukcijų angarai prieš metalinius turi neabejotinų privalumų dėl savo platesnio pritaikymo ir ženkliai mažesnės kainos. Taip pat nenusileidžia nei ilgaamžiškumu, nei tvirtumu. Jie puikiai tinka galvijų, grūdų ar pašarų laikymui. Be to, ūkininkaujantys žmonės dažnai turi ir savo medienos, kurią gali panaudoti angaro statyboje – grebėstams ar panašiai. Tad ekonomija išeina didelė, o funkcionalumas visiškai kitas. Taip pat galima apjungti medį, betoną, mūrą ir metalą. Ant metalinių kolonų ar betoninių, mūrinių sienų visada galima sumontuoti stogą iš medinių santvarų. Gali būti vienšlaitis, dvišlaitis, daugiašlaitis ar kitoks – pagal užsakovo norus. Šiuo metu Lietuvoje medinio angaro didžiausi tarpai tarp atramų yra Dubingių žirgyne – virš 40 metrų“, – kalbėjo UAB „Algstata“ vadovas Donatas Kripaitis.

Technologija – presuojami itin sausi tašai

Prieš pradedant angarų konstruktyvo santvarų gamybą, atliekama griežta medienos patikra. Santvaros gaminamos pramoniniu būdu iš sausų ir apdorotų tašų, kurių stiprumo klasė siekia nuo C 18 iki C 24 pagal Eurokodą (Eurocode EN-14250). Be to, aukšto spaudimo ir džiovinimo kamerose žūva visi medienos kenkėjai. Tik taip užtikrinama, kad elementai būtų stabilūs ir nesideformuotų nuo temperatūrų pokyčių.

Santvarų mediniai elementai sujungiami specialiais perforuoto plieno dantytais tvirtinimo elementais, kurie iš abiejų pusių specialiu presu įspaudžiami 25 – 35 tonų jėga.

Pramoninių būdu pagamintų santvarų privalumai: standūs ir tvirti sujungimai; greitas konstrukcijų surinkimas; ekonomiškas statybinės medienos panaudojimas.

Tuo pačiu tai reiškia, jog pastatas bus tvirtas, ekonomiškas ir priduotas pagal sutartyje numatytą laiką.

Paprasta priderinti prie kraštovaizdžio

Vis daugiau tokių pagalbinių statinių statoma dėl jų praktiškumo ir minimalios arba iš viso išvengiamos vizualinės taršos. Juos kur kas paprasčiau įkomponuoti į esamą landšaftą, priderinti prie kitų kiemo pastatų. Būtent dėl šios priežasties mediniai angarai iš ūkininkų sodybų po truputį stumia dar sovietmečiu išpopuliarėjusius metalinių konstrukcijų.

Kiekvienas lengvų konstrukcijų angaro projektas parengiamas individualiai, įvertinus visas aplinkybes. Tik užsakovas sprendžia, koks bus naujo statinio dydis, spalva, ir pan.

„Žmonės šiandien vis daugiau dėmesio skiria atsakingam vartojimui, ieško ekologiškų sprendimų, todėl mielai renkasi atsinaujinančius išteklius. Tai dar vienas medinių angarų išskirtinumas“, – teigia D. Kripaitis.

Pasak „Algstatos“ vadovo, šiuolaikiškai apdorota mediena, kuri naudojama tokiose statybose, ilgaamžiškumu ir tvirtumu  nė kiek nenusileidžia visoms kitoms įmanomoms alternatyvoms. Be to, būtina atkreipti dėmesį ir į tai, jog medis išsiskiria natūralumu ir draugiškumu žmogui. Užsienyje panašiuose angaruose įrengiamos net automobilių plovyklos.

Medinių angarų privalumai:

  • tvirtas ir ilgaamžis pastatas;
  • greita statyba;
  • paprastesnė pamatų konstrukcija,
  • nesudėtinga įrengti komunikacijas;
  • mažesnė galutinė kaina.

UAB „Algstata“  kvalifikuoti specialistai pagal individualius poreikius visada parinks tinkamiausią inžinerinį sprendimą ir padės jį įgyvendinti. Savo paslaugas įmonė teikia visoje Lietuvoje. Rengia techninius projektus ir dokumentus, reikalingus gauti ES paramą angarų statybai.